Najbliższe koncerty

  • (07.10.2022),Uroczysta Msza Św., Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • (08.10.2022),Koncert Maryjny, Miejsce Piastowe- sala koncertowa przy Zgromadzeniu Michalitów

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda1.jpg nagroda3.jpg

Począwszy od drugiej połowy listopada  wznowiliśmy nasze próby zachowując wytyczne MK i DN. Dodatkowe siły i motywacje dała nam nasza patronka św. Cecylia oraz zbliżający się okres kolędowania, który jest tak bliski każdemu z nas. Pani Dyrygent zadbała o odpowiedni dobór repertuaru wybierając z zasobów bogatej „nutoteki” Echa 20 tytułów i rozpoczęliśmy pracę.

Sytuacja pandemiczna była cały czas w stadium rozwoju, toteż podjęliśmy starania dokonania zapisów materiału dźwiękowego na nośnikach DVD.

W dniu 17 grudnia na scenie RCKP dokonaliśmy nagrania III wieczoru kolęd i pastorałek. Piękną dekorację w klimacie Bożego Narodzenia przygotowały Agnieszka wraz z Mariolą, grupę akompaniatorów stworzyli: Rafał Kuźnar (piano), Łukasz Pęcak (saksofon), Dariusz Kasprzyk( inst. perkusyjne). Nad  jakością nagrania i zapisu czuwał zespół techników RCKP.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=eBgJR9Tb7ss

Zespół nasz wystąpił po raz pierwszy w  nowo zakupionych strojach i pięknie prezentował się na scenie. Materiał te został edytowany w dniu 25.12.

W dniu 19.12 po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do Galerii Vivo. Zaprezentowaliśmy  godzinny koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Miał on charakter charytatywny i połączony był z przeprowadzoną zbiórką i aukcją na rzecz pomocy  w rehabilitacji małego Szymona. Aukcję wsparliśmy przeznaczając kilka egzemplarzy monografii chóru oraz płyt.

 

 

Okres przedświąteczny wykorzystaliśmy do złożenia tradycyjnych życzeń świąteczno- noworocznych : naszym mocodawcom, sponsorom oraz zaprzyjaźnionym chórom i zespołom.

W pierwszą niedzielę roku 2021  chór oprawił liturgiczno – muzycznie Mszę Św w Bazylice Farnej.  Została ona sprawowana w intencji zmarłego naszego kolegi i  chórzysty Kazimierza Niezgody.

Kolejnym materiałem muzycznym było nagranie w przeddzień Święta Trzech Króli w ramach programu Lokalnego Centrum Aktywności - Rodzinne Muzykowanie w Krośnie – Polance. Wobec braku tradycyjnych Orszaków Trzech Króli mieliśmy możliwość nagrania pięknych utworów wielbiących Boga z okazji Narodzenia Jezusa. W nagraniach wzięły udział młodsza i starsza schola parafii w Krośnie Polance oraz soliści.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LAWTRQ64j7Q&feature=share&fbclid=IwAR3rtvnybd7qKMAUvQi8BuIz9rwJX8osIMA-pi3osyfDtc3OKrBFlRQyKWM

 

 

Owocny czas nagrań zakończyliśmy w dniu 14 stycznia, nagrywające materiał złożony z trzech kolęd : Przybieżeli do Betlejem, Raduj się świecie oraz Dróżki Kalwaryjskie. Zapis nagrania, dokonany przy pomocy kol. G. Przepióry oraz P. Matelowskiego z RCKP. Materiał te został   przeznaczony na udział zespołu w festiwalach kolęd i pastorałek, organizowanych drogą online.

 

 

 

Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów wdzięczności i gratulacji za dokonanie w/w nagrań. Podkreślono piękną pracę pani dyrygent oraz naszą odwagę i zaangażowanie w danie odbiorcy chwil powrotu do normalności.

 

 

Andrzej Bartosik