Najbliższe koncerty

  • (07.10.2022),Uroczysta Msza Św., Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • (08.10.2022),Koncert Maryjny, Miejsce Piastowe- sala koncertowa przy Zgromadzeniu Michalitów

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda3.jpg nagroda1.jpg

Msza Św. w Dzień Św. Cecylii i Walne Zgromadzenie Członków

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. W tradycji naszego chóru – jej wspomnienie obchodzimy w intencji zmarłych naszych chórzystów i dyrygentów. Corocznie w dzień Wszystkich Świętych pamiętamy o tej części rodziny chóralnej, która przeszła na drugą stronę życia i śpiewa w chórach anielskich. Nawiedzamy groby zmarłych, pozostawiając ślady naszej pamięci, a w dzień poświęcony Św. Cecylii podejmujemy się oprawy Mszy Świętej w Klaszorze OO Franciszkanów. 22 listopada modlitewną pamięcią objęliśmy 23 naszych poprzedników, a chór wykonał kilka pieśni w czasie Mszy Świętej oraz po jej zakończeniu.

 

 

Wtorkowy wieczór 26 listopada był dniem naszego Walnego Zgromadzenia Członków Chóru. Podsumowaliśmy czas pracy zespołu w przeciągu ostatniego roku. W chórze występowało łącznie 43 członków, daliśmy łącznie 22 koncerty i występy. Chór był m.in. : - organizatorem czterech stałych imprez cyklicznych, organizowanych pod patronatem Pana Prezydenta Miasta, - wystąpił na dwóch międzynarodowych festiwalach chóralnych w Rzeszowie i Warnie, - wykonał oprawy Mszy Świętych : święceń diakonatu, ślubnych oraz związanych z konsekracją kościoła, - uczestniczył w okolicznościowych przeglądach pieśni i koncertach. Niewątpliwym osiągnięciem zespołu były : - wysoka ocena i Srebrny Dyplom w czasie Międzynarodowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, - udane występy w czasie XXV Edycji Balkan Folk Fest w Warnie, gdzie na ponad 30 uczestniczących chórów zdobyliśmy III miejsce. Informacja o ostatnim wyróżnieniu, wraz z gratulacjami, życzeniami dalszych sukcesów - przyszła wieczorem, w czasie naszego zebrania. A wraz z nią zaproszenie do udziału w kolejnym festiwalu, tym razem w Czarnogórze.

  Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszego chóru było pożegnanie i odejście po 50 latach członkostwa i ponad 30 prezesury – kolegi Kazimierza Jamrogi. Wdzięczność wyraziliśmy w naszych życzeniach, śpiewie i okolicznościowych upominkach. Kaziu – pozostał nadal Honorowym Prezesem Chóru, popłynęły niejedne łzy, a sercach wielka wdzięczność dla tego skromnego acz niezwykle życzliwego i uczynnego człowieka przez duże C. A dla nas pozostały jego słowa, aby skutecznie pracować na próbach i realizować wizję pracy pani dyrygent. A sukcesy …przyjdą. Przy smakowaniu domowych wypieków i wyrobów spędziliśmy w miły sposób czas tego ważnego wieczoru.