Najbliższe koncerty

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda1.jpg nagroda3.jpg

Srebrny dyplom Echa podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek                                                                               

     Udział w silnie obsadzonym i ocenianym festiwalu stanowił pierwszy cel artystyczny naszego chóru w 2019 roku. Przygotowania rozpoczęliśmy od początku grudnia, gdyż czekało nas kilka występów z repertuarem kolędowym. Wtedy też wpłynęło zaproszenie do udziału w VI już edycji festiwalu. Liczne choroby i przeziębienia, a także problemy zdrowotne nie sprzyjały naszym planom. Jednakże 21 grudnie opłaciliśmy akredytacje zespołu i przesłaliśmy nasze zgłoszenie.

Wyjazd na Słowację i udział w przeglądzie kolęd w Preszowie w przeddzień wigilii zabrał sporo czasu i sił. Był niezwykle prestiżowy a repertuar rozjeżdżał się z założonym na organizowany przez nas IXX Euroregionalny Koncert Kolęd jak również sam Festiwal w Rzeszowie.

    Dobrym przetarciem były zarówno koncerty w krośnieńskim hospicjum, występ w Galerii Vivo oraz udział zespołu w koncercie kolęd 12.01.2019 r. Po tym koncercie rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do wyjazdu i udziału.

 

   Do uprzednio dobranego repertuaru, nasza dyrygentka Mariola dodała jeszcze kolędę Skaldów z akompaniamentem „ Złota Jerozolima i biedne Betlejem”, gdyż czas występu musiał mieścić się pomiędzy 10-15 minut.

   Próby wtorkowe, poprzedzająca wyjazd próba generalna u OO Franciszkanów pokazały możliwości wyselekcjowanego składu kameralnego. Wprawdzie nie dopisywały basy, jednak

uwagi i praca nad interpretacją repertuaru, dynamiką i dykcją dawały podstawy na dobry występ.

    W sobotnie przedpołudnie wyruszyliśmy w 28 osobowym składzie do Rzeszowa w dobrych humorach. Wprawdzie próba poprzedzająca występ nie dała jeszcze oczekiwanego obrazu, ale juz próba akustyczna na scenie Festiwalu i gromkie oklaski dodały nam otuchy, co przy pięknym makijażu naszych pań oraz sprawdzonym środkom do wzmacniania strun głosowych sprawiły, że na swoją kolej czekaliśmy z dużymi nadziejami.

    Sam występ był bardzo udany. Popłynęły dźwięki i dało się wyczuć super mobilizację, nawiązać dobry kontakt z dyrygentem. Od początku żyliśmy na scenie, uśmiechnięci, ruchliwi i radośni. Obrany na zakończenie naszej prezentacji numer Skaldów z solówkami Agnieszki Sochy i Agatki Zych stanowił ukoronowanie naszego występu. Po mimice dyrygentki widzieliśmy, że było fajnie. Pozostało czekać na wyniki.

    Przed ich ogłoszeniem czas minął na jedzenie, przesłuchania zespołów oraz spotkania z przyjaciółmi. Wraz z panią dyrygent i Agatką Kramarczyk udzieliliśmy wywiadów do TVP Rzeszów. A po Mszy Świętej usłyszeliśmy wyniki – Srebrny Dyplom z 88 pkt dla chóru Echo to nagroda za pracę i wysiłek, koncentrację zespołu oraz powód do radości.

   Wyjazd powrotny poprzedziły umówione wcześniej rozmowy z jury naszego festiwalu. Zebraliśmy zasłużone pochwały, dobór repertuaru, występ oraz interpretacja utworów bardzo się

podobały. Jurorom podobał się sposób prowadzenia zespołu przez naszą Mariolę i współpracy z chórem. Została nazwana przez przewodniczącą jury „blondynką w turkusowej sukni”. Zachęta do pracy nad emisją głosu, uzupełnienie składu głosów męskich oraz podkreślenie wartości weryfikacji zespołu w punktowanych i ocenianych festiwalach były właściwie jedynymi uwagami.

    Byliśmy oceniani jako pierwsi w kategorii, toteż nasz występ był wyznacznikiem poziomu dla pozostałych. Usłyszane pozytywne uwagi stanowiły wielki powód satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, co udzieliło się nam w drodze powrotnej w autokarze.

Z pewnością był to jeden z najlepszych występów zespołu w ciągu ostatnich pięciu lat.