Najbliższe koncerty

No events to display

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda1.jpg nagroda3.jpg

Przełom maja i czerwca był dla naszego zespołu oczekiwanym wyzwaniem na wyjazd do przyjaciół z chóru Miejskiego Gorce w Nowym Targu.Wśród historii naszych kontaktów to spotkanie było czwartym z kolei w ciągu ostatnich trzech lat. Bezpośrednio po procesji Bożego Ciała wyjechaliśmy autokarem BPT Arka , kierowanym przez p. Rafała, by dotrzeć na godz. 17.00 do miejsca naszego kwaterunku – Willi nad Dunajcem.

Nasze koleżanki z „Gorców“ pod przewodnictwem p. prezes Marysi Słowakiewicz przywitały nas uroczyście swoistym „gołąbkiem“, po czym udaliśmy się na urokliwy spacer z pięknymi widokami do pobliskiej bacówki. To rozprostowanie kości, po podróży było zapowiedzią wieczoru przyjaciół przy grillu, gdzie zespoły nasze spędziły miły czas wśród śpiewu, smakowitego grilla i podawanych napitków.

Scenariusz piątku wypełnił wyjazd nad Zalew Czorsztyński, rejs statkiem, a następnie wyjazd kolejką liniową na Palenicę. Jako, że była z nami siódemka dzieci był też czas na dodatkowe atrakcje. Przeszliśmy też pieszo do centrum Szczawnicy, gdzie spędziliśmy czas na spacerach, w kawiarni i drobnych zakupach.

Po powrocie czekał na nas kolejny posiłek, przygotowany własnym udziałem przez naszych gospodarzy. Po chwili oddechu przejechaliśmy do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie wzięliśmy udział z zorganizowanym przez Chór Gorce koncercie pod hasłem „Witamy lato pieśnią bez granic“

Na stronie internetowej MCK zapisano: „Deski sceny MCK rozbrzmiały muzyką kilka minut po godzinie dziewiętnastej, przywitanie lata rozpoczęło się od występów wokalnych dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki Septyma. Szeroki repertuar zaprezentował norweski chór z regionu Stavanger – Ledaal Vokalensamble, którego dyrygentem jest pochodząca z Podhala Joanna Gołędkowska. Taniec, śpiew ale też grę na instrumentach można było zobaczyć i usłyszeć dzięki zespołowi folklorystycznemu Dolina z Krempach. Wachlarz muzyczny od polskich pieśni patriotycznych, przez anglojęzyczny gospel i muzykę rozrywkową zaprezentował chór mieszany ECHO z Krosna.

Finał należał do organizatorów wydarzenia – Miejski Chór Gorce, którego reprezentanci jak zawsze ubrani byli w barwne stroje góralskie, swoim repertuarem przywitał lato, ale podkreślił także przywiązanie do “Małej Ojczyzny” – Podhala.“

W podziękowaniach od organizatorów wydarzenia, niezwykle pięknym momentem był okolicznościowy kosz kwiatów dla naszej pani dyrygent Marioli, z okazji jej jubileuszu 20-lecia dyrygentury „Echem“.

Po koncercie było uroczyste, wieczorne spotkanie zespołów. Ten miły czas gościnności, był dosłowną realizacją treści myśli przewodniej koncertu. Sami, podobnie jak poprzedniego dnia przy ognisku, złożyliśmy na ręce animatorki całego przedsięwzięcia, Maryni Słowakiewicz okolicznościowy kosz upominkowy.

Sobota również stanowiła bogaty czas programowy. Po śniadaniu udaliśmy się na największy jarmark na Podhalu, a następnie, w samo południo przybyliśmy na Termy w Szaflarach. Rekreacja, czas wypoczynku sprawiły, że wśród pięknej aury wróciliśmy na pożegnalny obiad, a następnie w powrotną drogę do domu.

Dziękujemy jeszcze raz Marysi i członkom chóru Groce za kolejną możliwość spędzenia czasu w Wami - naszymi przyjaciółmi oraz za cały program naszego pobytu.

W imieniu Zarządu dziękujemy tez Marioli za  przygotowanie nas do występu. Wreszcie wszystkim chórzystom i naszym dzieciakom za samodyscyplinę i  wkład w przebieg tego czasu oddechu dla płuc całego zespołu. Panu kierowcy, dziękujemy za spokój, kulturę i sprawny transport.

Słowem WARTO BYŁO.