Najbliższe koncerty

No events to display

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda1.jpg nagroda3.jpg

Tegoroczne świętowanie 104 rocznicy odzyskania niepodległości odbywało się w wyjątkowym czasie toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą walce o wolność i niepodległość, sąsiedniej Ukrainy. Było też czasem do zadumy, a zarazem dziękczynienia za nasz ojczysty byt, język, symbole narodowe, kulturę i tradycje.

Sam koncert niepodległościowy „Tu jest moja ojczyzna” wpisał się już na stałe do wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Kierownik artystyczny koncertu – nasza pani dyrygent, Mariola Rybczak do realizacji tego przedsięwzięcia zaprosiła: Monikę Glazar (sopran) i  Macieja Cetnarskiego (bas); odpowiednio absolwentkę i studenta  Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie
Koncert rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, a następnie w czterech blokach nasze ECHO wykonało dwanaście znanych utworów patriotycznych i wojskowych - z okresu rodzenia się i  samej walki o niepodległość.

W utworze „Chłopcy malowani” pięknie zaprezentowała się nasza koleżanka Magdalena Kasprzyk z sekcji altów.Każda z części koncertu zawierała śpiewane przez zaproszonych gości: solowe pieśni będące kompozycjami  m.in. Karola Szmanowskiego, Stanisława Moniuszki czy też i śpiewane w duecie znane pieśni wojskowe „Maki” czy „Bywaj dziewcze zdrowe” Wyrazem łączności z broniącą niezawisłości Ukrainą była piękna pieśń „Matko moja ja wiem”, brawurowo wykonana przez M. Cetnarskiego.

Soliści wraz z chórem jak i samo Echo zaprezentowali własne aranżacje kompozycji krośnianki Moniki Brewczak. Akompaniamentem swym służył z klasą i wdziękiem Grzegorz Przepióra, a wykonawcami oraz chórem z rytmem i talentem dyrygowała wspomniana M. Rybczak. Zgromadzonemu kompletowi publiczności zaprezentowany i urozmaicony repertuar bardzo przypadł go gustu. Publiczność wielokrotnie korzystała z zaproszenia do wspólnego śpiewu jak również nie szczędziła obfitych braw. Do atmosfery koncertu po raz kolejny wpisał się prowadzący go Stanisław Jagiełło. Koncert zakończył śpiewany utwór finałowy „Uwierz Polsko” w wykonaniu kompletu artystów.

Atmosferze uroczystego koncertu służyły dekoracja i prezentacje autorstwa kol. Agnieszki Sochy.

https://www.youtube.com/watch?v=rYN43tk0fQc