Najbliższe koncerty

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda3.jpg nagroda1.jpg

Wyjazd na warsztaty w okresie wakacyjnym zaplanowaliśmy już na początku roku. Wybór bazy padł na malowniczo położony Gliczarów Górny, jedną z najwyżej położonych miejscowości na Podhalu -z piękną panoramą Tatr. Przystanią naszej chóralnej gromady, rodzin i przyjaciół Echa stał się Pensjonat „Trzy Korony”, gdzie spędziliśmy pięć pełnych dób od 22 do 27 lipca. Program pobytu obejmował ćwiczenia warsztatowe, część turystyczno - rekreacyjną oraz wypoczynek. O stronę żywieniową zadbała, osobiście serwująca pyszne potrawy i posiłki p. Maria, właścicielka pensjonatu.

Za cel pracy dla chóru p. dyrygent wybrała utrwalenie rozpoczętych w m-cu czerwcu utworów oraz nowe utwory związane z obchodami święta patronalnego Św. Cecylii, utwory z gatunku gospel, utwory sakralne i patriotyczne. Mieliśmy okazję do uświetnienia śpiewem : Mszy Świętej w kościele parafialnym oraz do wykonania dwóch utworów w Sanktuarium M B Fatimskiej  na zakopiańskich Krzeptówkach. O aurę na wyczyn i wypoczynek zadbał sam Stwórca. W niedzielę udaliśmy się na szlak Dolinami Białego i Strążyską. Sarnie Skały zdobyły dwie grupy : wyczynowa ósemka pod przewodnictwem Tadeusza oraz odważna dwójka: p. dyrygent Mariola z synem Kubą. Pozostali pokonali trasę do wodospadu Siklawa i powrotną, wydłużoną o zakopiański odcinek pod skocznię, autorstwa Agnieszki. Drugi, wydłużony spacer po Krupówkach miał miejsce we wtorkowe przedpołudnie.

 

 

 

Przed dwa słoneczne dni poddaliśmy się urokowi słońca i wod termalnych Złotego Potoku w Szaflarach oraz Chochołowskich Term. O nastrój ballady, szant i muzyki  dbał niezawodny Tadeusz z pomocą Maćka, a ostatni wieczór po „deszczowej kiełbasce” uświetniła góralska kapela – trio Józka, Jędrka i Jonka. Nie zabrakło porcji kawałów i życzeń dla solenizantów, obchodzących swe dni imienin. W dobrej atmosferze wśród winszowań i śpiewu, pomimo rozstania z naszą  pełną talentów i serca Marysią wróciliśmy do domów.

 

Dziękujemy BPT Arka za wzorową i bezpieczną jazdę p. Patryka, naszej gospodyni Maryni i jej załodze, dyrygentce Marioli, wszystkim dzieciom i gościom za stworzenia prawdziwie rodzinnej atmosfery.