Najbliższe koncerty

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda1.jpg nagroda3.jpg

Niezwykle intensywnym dla naszego zespołu był weekend 3-5 czerwca, w czasie którego wzięliśmy udział w Warsztatach Muzycznych mających na celu rozczytanie i przyswojenie partii na chór Pop-Oratorium „Miłosierdzie Boże" do słów z dzienniczka św. siostry Faustyny, do której muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz. Przygotowanie chóru trwało rzy dni.

Materiał był niezwykle obfity, z elementami muzycznymi z różnych stron świata, gdyż jak mówi o  "Pop-oratorium"- Zbigniew Małkowicz, jest one przeznaczone dla każdego, niezależnie od pochodzenia.

Oratorium jest bowiem próbą przedstawienia i przypomnienia słuchaczom głęboko humanistycznego wzorca ludzkiej egzystencji, opierającej się na wartościach dobra, prawdy i piękna. Inspiracją do powstania tego dzieła były teksty zaczerpnięte z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej. Zbigniew Małkowicz, którego ujęła prostota i szczerość przekazu, zapragnął rozpropagować, poprzez formę słowno - muzyczną, przesłanie Miłosierdzia zawarte w "Dzienniczku".

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=CesOF7qgG4I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3NMw3Nu6xrIIXIdeji15QgmuqWRVMPqBe7MgokATlhj67IuYcWosw9bRM

Gospodarz parafii ks. Janusz Zajdel do realizacji projektu zaprosił Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania , muzyków z Filharmonii Zabrzańskiej, muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych z Krosna oraz solistów : Marzenę Małkowicz, Julię Stolpe, Janusza Szroma i Marka Kraśkiewicza oraz chórzystów tworzących chór „Prazyjaciele Miłosierdzia, których podstawę stanowili członkowie naszego chóru Echo.

Finałem warsztatów był koncert ewangelizacyjny, który zgromadził liczną publiczność, transmitowany przez telewizję internetową oraz Radio Fara. Koncert został przyjęty wręcz owacyjnie, a po wspólnym odśpiewaniu „Barki” wykonaliśmy na bis wymowny utwór „Napełnieni Duchem Świętym”.

Warsztaty od strony organizacyjnej przygotowała Agnieszka Socha, a teamem ponad setki wykonawców dyrygowała pani dyrygent – Mariola Rybczak. 

Niedzielne przedpołudnie było również czasem naszej wyprawy do parafii p. w. Św. Miołaja w Równem. Zespół nasz wziął udział w oprawie Mszy Prymicyjnej wyświęconego kapłana, Sebastiana Turka, którego wychowawcą w PSM była nasza Mariola. Repertuar przygotowaliśmy na ostatnich dwóch próbach.