Najbliższe koncerty

No events to display

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda3.jpg nagroda1.jpg

Kiedy początkiem kwietnia otrzymaliśmy zaproszenie na kolejną edycję festiwalu, było to dla nas miłe zaskoczenie, gdyż poprzednia impreza odbyła się końcem września 2021, a mieliśmy w niej również możliwość wzięcia udziału. Mottem festiwalu są słowa „Muzyka niech będzie dla wszystkich” i odpowiedzialny za jego  organizację – p. Kedves Gabor zadbał o udział łącznie 21 chórów.

Na wyjazd w dniach od 21-22 maja przygotowaliśmy szeroki repertuar utworów wielojęzycznych z gatunku muzyki sakralnej, gospel i klasycznej. Wystąpiliśmy w 25 – osobowym składzie w świątyni Św. Stefana w Satorajujhely oraz w Bazylice w Sarospatak. Przygotowany przez panią dyrygent program spotkał się z żywym odbiorem zgromadzonej publiczności, organizatorów i artystów. Otrzymaliśmy zasłużone brawa, gratulacje i upominki oraz zaproszenia na kolejne edycje i spotkania z chórami.

 

Niedzielny program występujących chórów, przy doskonałej akustyce świątyni stał na bardzo wysokim poziome, w które wcielił się także i nasz występ.

Ukoronowaniem festiwalu był hymn pogrzebowy włoskiego kompozytora Giovanniego Bononciniego „When Saul was King” z 1722 r. w opracowaniu na organy, instrumenty smyczkowe, partie sopranu altu i tenora oraz chór pod batutą zaprzyjaźnionego z nami Zoltana Sandora.

Owocem pobytu są kolejne spotkania z przyjaciółmi oraz kontakty z chórami, gdyż śpiewanie w gronie profesjonalistów i miłośników muzyki chóralnej daje dalszą motywacje do pracy i realizację swej pasji.

Wolny czas umiliły nam wizyty w „znajomej” piwniczce winiarni w Tolcvie oraz przyjemne kąpiele w odnowionym  basenie termalnym pod opieką, niezawodnej p. Reginy.

Wyjazd był również debiutanckimi występami zagranicznymi kol. Basi, Piotra i Stanisława.