Najbliższe koncerty

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda3.jpg nagroda1.jpg
24 kwietnia na zaproszenie starostwa powiatowego w Krośnie, wzięliśmy udział w organizowanym cyklicznie koncercie chórów.
Pierwotnym terminem koncertu był okres bożonarodzeniowy, jednakże z uwagi na trwającą pandemię - jego realizacja nastąpiła w niedzielę Bożego Miłosierdzia.Organizatorzy koncertu do udziału zaprosili Chór Chorus z Korczyny, Parafialny Chór "Canto Divino" z Krościenka Wyżnego oraz nasz "Echo". Tematyką koncertu były pieśni wielkanocne, zaprezentowane przez chóry w ciekawych aranżacjach.
W atmosferę koncertu, okresu liturgicznego oraz aktualnej politycznej sytuacji za naszą granicą, doskonale wpisał się przygotowany przez naszą p. dyrygent repertuar.Popłynęły wymowne takty "Anima Christi" - M. Frisina, do której partię solową wykonał Tadeusz Borkowski, "Modlitwy o pokój" Norberta Blachy, "O Maryjo, Ty zwyciężaj - Macieja Czaczyka oraz "Misericordias Domini" Henryka Jana Botora.
Strona muzyczna koncertu wpisana została w rozważania modlitewne Św. Faustyny Kowalskiej oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego, a dyrygenci chórów otrzymali z rąk p. wicestarosty A. Guzika i ks. proboszcza K. Kozioła i p. sołtys T. Sirko pamiątkowe anioły.
Występ podobał się licznie zgromadzonej publiczności i spełnił oczekiwania władz samorządowych powiatu krośnieńskiego.Całość zakończył bogaty poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich w Głowience, w czasie którego mieliśmy okazję wykonać nasze "Alleluja" Younga.
Warto odnotować, że koncert był debiutanckim występem naszych dwóch koleżanek z sekcji sopranów : Magdaleny oraz Ani.
Szczegółowa relację z wydarzenia przedstawia strona internetowa starostwa.  https://www.powiat.krosno.pl/aktualnosc-3055-powiatowy_koncert_wielkanocny_w.html