Najbliższe koncerty

Osiągnięcia

img065.jpg img066.jpg

Nagrody

nagroda3.jpg nagroda1.jpg

Radość przeżywana w okresie Świąt Bożego Narodzenia jednoczy i łączy ludzkość z całego świata, a  wykonywanie kolęd jest tego wspaniałym przejawem.

Nasz chóralny team, już od listopada przystąpił do pracy nad repertuarem kolędowym.

Pierwsze kolędy wybrzmiały już końcem roku podczas oprawy mszy pogrzebowych. Prawdziwym wyzwaniem był drugi weekend stycznia, podczas którego chór nasz wziął udział w orszaku i koncercie kolędowym w Krośnie - Polance oraz w oprawie Mszy Św. i koncercie w krośnieńskiej  parafii p.w. Św. Ducha.

https://www.youtube.com/watch?v=FA0HpHojY0w

https://krosno.michalici.pl/aktualnosc/parafii/echo-z-koledami

 

Głównym celem naszych przygotowań była XXI edycja  Euroregionalnego Koncertu Kolęd Soli Deo Gloria, odbywająca się od  1999 r  w Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

https://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1099-xxi_euroregionalny_koncert_koled_soli.html

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=rckpkrosno&set=a.1645550065620118

Połączony chór dziecięcy ZSM w Krośnie zaprezentował licznie zgromadzonej widowni atrakcyjny program kolęd i pastorałek. Ponad czterdziestoosobowy skład wykonawców pod kierunkiem p. R. Zajdel przedstawił ciekawe aranżacje pieśni bożonarodzeniowych, pełne dziecięcego wdzięku, prostoty i radości. Echo, jako gospodarz Koncertu przygotowało interesujący, składający się z ośmiu pozycji repertuar, z czego premierami były opracowania: Mizerna cicha, A cóż z tą dzieciną i Polskie Betlejem. Uwieńczeniem rangi wydarzenia był finał Adeste Fideles z udziałem uczestniczących chórów, Adama Żołny – trąbka, Macieja Janasa – instrumenty klawiszowe. Wykonawcami dyrygowała Mariola Rybczak, kierownik artystyczny XXI Edycji Euroreginalnego Koncertu Kolęd. Wydarzenie było czasem debiutu w zespole kolegi Kazimierza Kandefera (sekcja basów).

https://www.youtube.com/watch?v=cyqZPW3uUL8

Wtorkowy wieczór 25.01.2022 r. w miejsce cotygodniowej próby przyniósł nam zaproszenie i występ w Krośnieńskim Hospicjum. Na zaproszenie ks. dyrektora A. Deca  wykonaliśmy w kaplicy ośrodka łącznie 15 kolęd transmitowanych do pokoi pensjonariuszy. Radosne treści Narodzenia Pańskiego przepełniły Ośrodek, a dobra akustyka i  aranżacja kolęd przez panią dyrygent przyczyniły się do jego dobrego odbioru.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100046609074662

 W ograniczonym składzie ze względu na panujące infekcje, a także niesprzyjającą aurę - wzięliśmy udział w oprawach Mszy Świętych w Korczynie oraz Zręcinie. W Korczynie wykonaliśmy kilka kolęd w ramach nabożeństwa ku czci Św. Bpa Sebastiana Pelczara, transmitowanego przez Radio Fara. Śpiewem kolęd w Zręcinie modliliśmy się w zamówionej intencji za śp.  Ryszarda, zmarłego małżonka naszej koleżanki Ewy. Występy naszego chóru spotkały się z dobrym odbiorem zgromadzonych wiernych i zebraliśmy sporo ciepłych słów.

Sezon kolędowy zakończyliśmy występem na „Gromniczną” 2 lutego w doskonałej akustycznie świątyni Miłosierdzia Bożego. Okazją była Msza Św. za śp. mamę kolegi Czesława.