Wyjazd na warsztaty w okresie wakacyjnym zaplanowaliśmy już na początku roku. Wybór bazy padł na malowniczo położony Gliczarów Górny, jedną z najwyżej położonych miejscowości na Podhalu -z piękną panoramą Tatr. Przystanią naszej chóralnej gromady, rodzin i przyjaciół Echa stał się Pensjonat „Trzy Korony”, gdzie spędziliśmy pięć pełnych dób od 22 do 27 lipca. Program pobytu obejmował ćwiczenia warsztatowe, część turystyczno - rekreacyjną oraz wypoczynek. O stronę żywieniową zadbała, osobiście serwująca pyszne potrawy i posiłki p. Maria, właścicielka pensjonatu.

Niezwykle intensywnym dla naszego zespołu był weekend 3-5 czerwca, w czasie którego wzięliśmy udział w Warsztatach Muzycznych mających na celu rozczytanie i przyswojenie partii na chór Pop-Oratorium „Miłosierdzie Boże" do słów z dzienniczka św. siostry Faustyny, do której muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz. Przygotowanie chóru trwało rzy dni.

Materiał był niezwykle obfity, z elementami muzycznymi z różnych stron świata, gdyż jak mówi o  "Pop-oratorium"- Zbigniew Małkowicz, jest one przeznaczone dla każdego, niezależnie od pochodzenia.

Oratorium jest bowiem próbą przedstawienia i przypomnienia słuchaczom głęboko humanistycznego wzorca ludzkiej egzystencji, opierającej się na wartościach dobra, prawdy i piękna. Inspiracją do powstania tego dzieła były teksty zaczerpnięte z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej. Zbigniew Małkowicz, którego ujęła prostota i szczerość przekazu, zapragnął rozpropagować, poprzez formę słowno - muzyczną, przesłanie Miłosierdzia zawarte w "Dzienniczku".

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=CesOF7qgG4I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3NMw3Nu6xrIIXIdeji15QgmuqWRVMPqBe7MgokATlhj67IuYcWosw9bRM

Zaproszenie na warsztaty muzyczne

Witamy Wszystkich bardzo serdecznie, zarówno członków chóru „Młodzi Jana Pawła II” jak i nowe chętne osoby. Pragniemy zaprosić Wszystkich do tworzenia kolejnego dzieła muzycznego.

Święty Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża w 2016 r. zrodził inicjatywę zorganizowania „Wieczorów Miłosierdzia” w formie nabożeństw plenerowych
w Zboiskach k/Sanoka. Niestety nabożeństwa te już tam się nie odbywają. Dlatego chcemy zainicjować te nabożeństwa w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku, w której aktualnie posługuję jako proboszcz. Organizujemy warsztaty muzyczne, których zwieńczeniem będzie Koncert POP-ORATORIUM „Miłosierdzie Boże” inaugurujący „Wieczory Miłosierdzia” w naszej parafii.

Koncert w wykonaniu: Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania (dobrze wielu z nas znany), który koncertuje od 2003 i ma  w swoim dorobku setki koncertów w kraju,
a także za granicą (USA-Chicago, Kanada-Roy Thomson Hall, w Toronto, Ukraina-Katedra Lwowska, Francja, ŚDM w Madrycie-2011). Towarzyszyć mu będą muzycy Orkiestry Symfonicznej z Zamościa  i oczywiście chór, który nazwiemy „Przyjaciele Miłosierdzia”, do którego tworzenia bardzo gorąco zapraszam. Zaśpiewa z nami Julia Stolpe – uczestniczka programu The Voice of Poland .

Gościem specjalnym Koncertu będzie znany polski wokalista JANUSZ SZROM, z którym mieliśmy okazję zaśpiewać już dwukrotnie.

Zapowiada się kolejne piękne i profesjonalne śpiewanie . Do Koncertu przygotują nas warsztaty muzyczne, które odbędą się w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w POTOKU k/KROSNA w dniach 3 – 5 czerwca 2022 r., a poprowadzi je sam kompozytor P. ZBIGNIEW MAŁKOWICZ, założyciel zespołu LUMEN.

Kiedy początkiem kwietnia otrzymaliśmy zaproszenie na kolejną edycję festiwalu, było to dla nas miłe zaskoczenie, gdyż poprzednia impreza odbyła się końcem września 2021, a mieliśmy w niej również możliwość wzięcia udziału. Mottem festiwalu są słowa „Muzyka niech będzie dla wszystkich” i odpowiedzialny za jego  organizację – p. Kedves Gabor zadbał o udział łącznie 21 chórów.

Na wyjazd w dniach od 21-22 maja przygotowaliśmy szeroki repertuar utworów wielojęzycznych z gatunku muzyki sakralnej, gospel i klasycznej. Wystąpiliśmy w 25 – osobowym składzie w świątyni Św. Stefana w Satorajujhely oraz w Bazylice w Sarospatak. Przygotowany przez panią dyrygent program spotkał się z żywym odbiorem zgromadzonej publiczności, organizatorów i artystów. Otrzymaliśmy zasłużone brawa, gratulacje i upominki oraz zaproszenia na kolejne edycje i spotkania z chórami.

 Franciszkańska świątynia była w niedzielę 8 maja 2022 roku miejscem XXI już edycji Wieczoru Poezji i Pieśni „Ave Maria”. 

Kolejny raz przed obliczem Pani Murkowej, patronki naszego miasta, w ramach obchodów  Święta Konstytucji 3 Maja, organizator wydarzenia, nasz chór mieszany Echo pod patronatem Prezydenta Miasta oraz przy wsparciu , RCKP w Krośnie i  Radia Fara zaprosił do udziału artystów związanych z Zespołem Szkół Muzycznych i Społeczną Szkołą Muzyczną w Krośnie :

- p. Martynę Polakowską (sopran)

- p. Jarosława Seredę (saksofon)

- p. Jakuba Fiołka (akordeon).

  Zgodnie ze scenariuszem kierownika koncertu – naszej p. dyrygent – Marioli Rybczak, koncert zainaugurował średniowieczny hymn „Gaude, Mater Polonia”.