Witamy Wszystkich bardzo serdecznie, zarówno członków chóru „Przyjaciele Miłosierdzia” jak i nowe chętne osoby. Pragniemy zaprosić Wszystkich do tworzenia kolejnego dzieła muzycznego.

 W ubiegłym roku organizowaliśmy warsztaty muzyczne, których zwieńczeniem był Koncert POP-ORATORIUM „Miłosierdzie Boże” inaugurujący „Wieczory Miłosierdzia” w naszej parafii. W obecnym roku chcemy zorganizować II edycję warsztatów i Koncert Maryjny POP-ORATORIUM „Przy Sercu Twoim”.

 Koncert w wykonaniu: Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania (dobrze wielu z nas znany), który koncertuje od 2003 i ma  w swoim dorobku setki koncertów w kraju, a także za granicą (USA-Chicago, Kanada-Roy Thomson Hall, w Toronto, Ukraina-Katedra Lwowska, Francja, ŚDM w Madrycie-2011). Towarzyszyć mu będą muzycy Filharmonii w Zabrzu  i oczywiście chór, który już w ubiegłym roku nazwaliśmy „Przyjaciele Miłosierdzia”, do którego tworzenia bardzo gorąco zapraszam.

Zaśpiewa z nami Julia Stolpe – uczestniczka programu The Voice of Poland, Karolina Kram-Chojnacka oraz  Marek Kraśkiewicz.

Gościem specjalnym Koncertu będzie w tym roku znany polski wokalista MAREK BAŁATA, z którym mieliśmy okazję już kiedyś zaśpiewać.

Zapowiada się kolejne piękne i profesjonalne śpiewanie.

 

Cudowne chwile zostaną na zawsze w naszej pamięci. Piękna uroczystość, w której mieliśmy możliwość uczestniczyć już za nami.

Czuło się moc i radość śpiewając dla Nowych Błogosławionych. Pośród ponad 700 osobowego chóru - my Echo.

 

 

Śpiew przekazywany z pokolenia na pokolenie jest  świadectwem historii o sprawdzianem tożsamości narodowej mieszkańców danego kraju. Wyrazem umiłowania ojczyzny oraz pamięci o naszych narodowych bohaterach i obrońcach naszych granic był tradycyjny, XI wieczór pieśni patriotycznych „Żeby Polska była Polską”. Do jego udziału nasz chór zaprosił : kapelę „Tanie Dranie” działającą  przy GOK w Jedliczu, rozwijającą swą muzyczny talent Julię Rybczak, akompaniującego wykonawcom uznanego muzyka Mateusza Gałuszkę oraz tradycyjnie mieszkańców naszego grodu. Trwający ponad dwie godziny koncert zakończył się wielkim sukcesem jego organizatorów – RCKP w Krośnie oraz samego chóru Echo pod batutą dyrygentki, a zarazem kierownika artystycznego wydarzenia p. Marioli Rybczak.

W od 28.06 do 07.07 – nasz chór wyruszył na zorganizowaną przez BPT ARKA z Krosna wycieczkę do Włoch. Wyjazd miał charakter turystyczno - pielgrzynkowy i stanowił niezwykle udany akcent zakończenia pierwszego półrocza pracy chóru. Pierwszym punktem programu była Wenecja. Podróż statkiem i zwiedzanie z p. przewodnik perły Adriatyku i jej zabytków były wielka frajdą dla naszej grupy, a pobyt zakończył śpiew przed przystanią. Kolejne odcinki naszego Giro d'Italia obejmowały miasto Św. Franciszka Asyż oraz Sanktuarium Domku Jerozolimskiego Loreto wraz z nawiedzeniem pięknie położonego Cmentarza Żołnierzy II Korpusu Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Andersa. Śpiew hymnu i 2 pieśni patriotycznych wywołał w nas spore wzruszenie, po doskonałym historycznie wprowadzeniu do dziejów korpusu naszego przewodnika. Z Loreto udaliśmy się do małej miejscowości Manopelo, szczycącej się płóciennym odbiciem twarzy Chrystusa oraz Do miejscowości związanej z Ojcem Pio – San Giovanni Rotondo.